Verandabouwer in Tielt:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. In de gemeente zelf: 3 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Tielt: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Tielt: het belangrijkste

In Tielt begin je liefst pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. In het ondernemingsregister (KBO) vind je 3 verandabouwers in Tielt: ga bij elk bedrijf na of het zulke werken aanneemt. Grosso modo reken je op 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen, naargelang de situatie op de werf. Het formulier bezorgt je aanvraag aan vakmensen uit de regio: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8700 en 8760
Gevestigde verandabouwers3

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Tielt?

Twee lokale aandachtspunten in Tielt: Tielt valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook. In Tielt is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Tielt?

We tellen 3 verandabouwers in Tielt. Vraag elk bedrijf of het zo’n werf aanneemt.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Tielt?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Tielt

Bekijk de fiche

Aluminiumconstructie

Tieltstraat 69, 8760 Tielt

Sinds 1996
Bekijk de fiche

Alu Solutions De Bruyne

Europalaan 31, 8700 Tielt

Sinds 2024
Bekijk de fiche

Alu Passion

Paanderstraat 41, 8760 Tielt

Sinds 2024
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Tielt?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Tielt

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Een glazen kamer erbij in Tielt: wat je best vooraf weet

Voor je offertes van verandabouwers in Tielt vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om het juiste dak te kiezen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Het einde van het jaar geeft meer tijd voor een goed ontwerp: plan nu, bouw in de lente.

Goed om te weten

Tielt: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Tielt valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Vraag de lokale voorschriften op bij de dienst omgeving.

Handig om te weten

Architect of niet in Tielt: vier voorwaarden

In Tielt is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Handig om te weten

Geen verandapremie in Tielt: wat wel en niet kan

Verandaglas en zonwering krijgen in Tielt geen Vlaamse premie: het btw-tarief van 6 % is de echte besparing.

Onthoud: Kijk je inkomenscategorie na op vlaanderen.be.

Handig om te weten

EPB voor je veranda in Tielt

De EPB-regels in Tielt: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; laat je architect bevestigen hoe het in jouw geval zit.

Ook in Tielt

Terrasoverkapping in de buurt van Tielt

Terrasoverkapping in Tielt: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan