Verandabouwer in Wingene:
pergola

Indicatieve prijsvork: 1.300 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Pergola in Wingene: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Pergola in Wingene: het belangrijkste

Een project rond pergola in Wingene? Hier staan prijzen, bedrijven en je offerteaanvraag op één plek. De KBO telt geen enkele vestiging in Wingene: vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.300 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenPergola
Indicatieve prijsvork1.300 tot 8.000 €
Postcode8750 en 8755
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Heb ik een vergunning nodig voor een pergola?

Een open pergola zonder dak in de tuin vraagt meestal geen vergunning, maar je gemeente kan regels hebben. Hangt ze met een vast dak aan je woning, dan is ze een aanbouw: omgevingsvergunning.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Wingene?

In Wingene spelen vooral deze twee dingen mee: In Wingene gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning. De btw is overal in België dezelfde: 6 % voor een veranda aan een privéwoning van minstens tien jaar, als de verandabouwer levert en plaatst, anders 21 %.

Wat kost een aluminium pergola?

Reken op 4.000 tot 6.400 € voor een aluminium pergola.

Wie neemt zo’n werf aan in Wingene?

Er is geen vestiging in Wingene in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe krijg je een offerte voor een pergola in Wingene?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Wingene

Geen vestiging in Wingene in onze gegevens; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
8,2 km · Tielt

Aluminiumconstructie

Tieltstraat 69, 8760 Tielt

Sinds 1996
Bekijk de fiche
8,2 km · Tielt

Alu Solutions De Bruyne

Europalaan 31, 8700 Tielt

Sinds 2024
Bekijk de fiche
8,2 km · Tielt

Alu Passion

Paanderstraat 41, 8760 Tielt

Sinds 2024
Bekijk de fiche
10,8 km · Ardooie

Veranda Willems

Oostlaan 4, 8850 Ardooie

Sinds 2013
Bekijk de fiche
11,1 km · Lichtervelde

Ramen en Veranda's Vinckier

Kortemarkstraat 97, 8810 Lichtervelde

Sinds 2000
Bekijk de fiche
11,2 km · Aalter

Alu-Frame

9880 Aalter

Sinds 1997
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost pergola in Wingene?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget4.000 €
Gemiddeld budget5.200 €
Ruim budget6.400 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een pergola in Wingene

DienstIndicatief tarief
Pergola in aluminium4.000 tot 6.400 €
Houten pergola1.600 tot 6.700 €
PVC-pergola1.300 tot 3.900 €
Pergola in smeedijzer5.000 tot 8.000 €
Schuifdoek750 tot 800 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Veranda bouwen in Wingene: de lokale context

Voor je offertes van verandabouwers in Wingene vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit publieke reeksen zoals PVGIS en uit de regels van je gewest. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed om te weten

Wingene: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

In Wingene gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

Onthoud: Plan de vergunning drie tot zes maanden voor de plaatsing.

Handig om te weten

6 % btw voor je veranda in Wingene

De btw is overal in België dezelfde: 6 % voor een veranda aan een privéwoning van minstens tien jaar, als de verandabouwer levert en plaatst, anders 21 %.

Onthoud: Laat de verandabouwer leveren en plaatsen.

Handig om te weten

Wingene: wanneer tekent een architect je veranda?

Moet de achtergevel open voor een brede doorgang? Dan is een architect verplicht, ook voor een glazen veranda.

Handig om te weten

Geen verandapremie in Wingene: wat wel en niet kan

In Wingene geldt de Vlaamse Mijn VerbouwPremie, maar die sluit de veranda uitdrukkelijk uit: glas en schrijnwerk van de veranda tellen niet mee.

Onthoud: Kijk je inkomenscategorie na op vlaanderen.be.

Ook in Wingene

Pergola in de buurt van Wingene

Pergola in Wingene: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan