Verandabouwer in Houthulst:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Houthulst: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Houthulst: het belangrijkste

In Houthulst begin je liefst pas aan een terrasoverkapping met meerdere offertes in handen. Geen vestiging in Houthulst in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. 1.000 tot 8.000 €: zo ligt de grootteorde, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes te krijgen van vakmensen uit de buurt.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8650
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Houthulst?

In Houthulst spelen vooral deze twee dingen mee: Sinds 1 maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Houthulst een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op. In Houthulst gelden de Vlaamse EPB-regels: zonder architect geen EPB-procedure, maar met architect en verwarming gelden de U-waarden: 0,24 voor dak, muur en vloer, 1,5 voor een raam en 1,1 voor het glas.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Houthulst?

Er is geen vestiging in Houthulst in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je in Houthulst een offerte aan?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

De verandabouwers in Houthulst

Geen vestiging in Houthulst in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
8,8 km · Staden

Aluminium Vanneste

Sleihagestraat 99 Bus 9, 8840 Staden

Sinds 2024
Bekijk de fiche
13,0 km · Ieper

SOETE Aluminium bvba

Langemarkseweg 10 Bus C, 8904 Ieper

Sinds 2006
Bekijk de fiche
13,0 km · Ieper

Serrehuys

Eekhofstraat 22, 8902 Ieper

Sinds 2017
Bekijk de fiche
17,0 km · Roeselare

Alu Construction Develtere

Zwaaikomstraat 22, 8800 Roeselare

Sinds 1987
Bekijk de fiche
17,0 km · Roeselare

Deha-Alu

Ardooisesteenweg 303 Bus G, 8800 Roeselare

Sinds 2025
Bekijk de fiche
17,3 km · Torhout

Tuin- en Verandakomfort

Aartrijkestraat 225, 8820 Torhout

Sinds 1984
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Houthulst?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Houthulst

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Een glazen kamer erbij in Houthulst: wat je best vooraf weet

Zomerzon, winterkou en de regels van je gewest: zo ziet de situatie in Houthulst eruit, en wat het verandert aan je project. Na de zomer start je best met je aanvraag: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Houthulst

Sinds 1 maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Houthulst een omgevingsvergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op.

Onthoud: Reken op 35 dagen wachten na de aanplakking van de vergunning.

Handig om te weten

EPB voor je veranda in Houthulst

In Houthulst gelden de Vlaamse EPB-regels: zonder architect geen EPB-procedure, maar met architect en verwarming gelden de U-waarden: 0,24 voor dak, muur en vloer, 1,5 voor een raam en 1,1 voor het glas.

Handig om te weten

Veranda zonder architect in Houthulst

Moet de achtergevel open voor een brede doorgang? Dan is een architect verplicht, ook voor een glazen veranda.

Onthoud: Vraag je verandabouwer het glaspercentage van dak en wanden samen.

Handig om te weten

Houthulst: de ramen naar de veranda wel, de veranda niet

Komen er nieuwe ramen in de gevel naar de veranda? Die kunnen wel in aanmerking komen, maar sinds 1 maart 2026 alleen voor inkomenscategorie 3 (35 %, max. 3.675 €) en 4 (50 %, max. 5.250 €).

Ook in Houthulst

Terrasoverkapping in de buurt van Houthulst

Terrasoverkapping in Houthulst: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan