Verandabouwer in Leopoldsburg:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. In Leopoldsburg telt onze lijst 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Leopoldsburg: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Leopoldsburg: het belangrijkste

Een project rond terrasoverkapping in Leopoldsburg? Op deze pagina vind je prijzen, bedrijven en je offerteaanvraag op één plek. We tellen 1 verandabouwer met een vestiging in Leopoldsburg, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO); de precieze specialiteit check je best bij elk bedrijf zelf. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, zonder premies. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3970 en 3971
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Leopoldsburg?

Op basis van de lokale gegevens tellen in Leopoldsburg twee punten: Leopoldsburg heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,4 °C). Een pergola met een schuifdoek of lamellen geeft schaduw waar en wanneer je wil. Leopoldsburg valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Leopoldsburg?

We tellen 1 verandabouwer in Leopoldsburg. Vraag elk bedrijf of het zo’n werf aanneemt.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Leopoldsburg?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Leopoldsburg?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Leopoldsburg

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Leopoldsburg

Bekijk de fiche

EZO Veranda

3970 Leopoldsburg

Sinds 2026
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Vóór je een veranda laat bouwen in Leopoldsburg: de lokale context

Voor je offertes van verandabouwers in Leopoldsburg vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. November en december geeft meer tijd voor een goed ontwerp: plan nu, bouw in de lente.

Handig om te weten

Warme julimaand in Leopoldsburg

Leopoldsburg heeft warme zomermaanden (juli gemiddeld 19,4 °C). Een pergola met een schuifdoek of lamellen geeft schaduw waar en wanneer je wil.

Onthoud: Laat een dakzonwering of lamellen mee prijzen.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Leopoldsburg

Leopoldsburg valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Reken op 35 dagen wachten na de aanplakking van de vergunning.

Goed om te weten

Boven 30 °C: 7 dagen per jaar in Leopoldsburg

Hitte komt geregeld voor in Leopoldsburg: gemiddeld 7 dagen per jaar boven 30 °C. Een tuinkamer met geïsoleerd dak blijft dan koeler dan een glazen veranda.

Onthoud: Laat buitenzonwering of dakramen mee prijzen.

Handig om te weten

Mijn VerbouwPremie en je veranda in Leopoldsburg

Vervang je in Leopoldsburg ook de ramen tussen je woning en de veranda? Die kunnen wel in aanmerking komen, maar sinds 1 maart 2026 alleen voor inkomenscategorie 3 (35 %, max. 3.675 €) en 4 (50 %, max. 5.250 €).

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Leopoldsburg

Terrasoverkapping in de buurt van Leopoldsburg

Terrasoverkapping in Leopoldsburg: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan