Verandabouwer in Leuven:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Ter plaatse: 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Leuven: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Leuven: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Leuven (postcode 3000 tot 3018): de cijfers en tips op een rij. In de KBO vind je 1 verandabouwer in Leuven; wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Het formulier bezorgt je aanvraag aan vakmensen uit de regio: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3000 tot 3018
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Leuven?

Twee lokale aandachtspunten in Leuven: Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Leuven een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving. In Leuven is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Leuven?

In onze lijst vind je 1 verandabouwer in Leuven. Check bij elk bedrijf of het dit soort werken uitvoert.

Hoe vraag je in Leuven een offerte aan?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Leuven

Bekijk de fiche

De Serre

Alfred Delaunoislaan 4 Bus 201, 3001 Leuven

Sinds 2024
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Leuven?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Leuven

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je een veranda laat bouwen in Leuven: de nuttige feiten

Hitte, vorst en vergunning: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Leuven, en wat het verandert aan je keuze van dak en glas. Het einde van het jaar geeft meer tijd voor een goed ontwerp: plan nu, bouw in de lente.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Leuven

Sinds de hervorming van maart 2026 vraagt elke aangebouwde veranda in Leuven een omgevingsvergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

Veranda zonder architect in Leuven

In Leuven is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

Onthoud: Meet de hoogte van goot en nok vanaf het maaiveld.

Handig om te weten

Veranda in de stad: Leuven

Rijwoningen in Leuven hebben vaak een donkere middenkamer: een lichtstraat tegen de achtergevel brengt het licht terug.

Onthoud: Spreek vooraf met je buren over de scheidingsmuren.

Handig om te weten

Leuven: de ramen naar de veranda wel, de veranda niet

Verandaglas en zonwering krijgen in Leuven geen Vlaamse premie: het btw-tarief van 6 % is de echte besparing.

Ook in Leuven

Terrasoverkapping in de buurt van Leuven

Terrasoverkapping in Leuven: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan