Verandabouwer in Mortsel:
pergola

Indicatieve prijsvork: 1.300 tot 8.000 €. In Mortsel telt onze lijst 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Pergola in Mortsel: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Pergola in Mortsel: het belangrijkste

In Mortsel begin je het best pas aan een pergola als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. De Kruispuntbank van Ondernemingen telt 1 verandabouwer in Mortsel; wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na. Qua budget draaien de prijzen rond 1.300 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenPergola
Indicatieve prijsvork1.300 tot 8.000 €
Postcode2640
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Heb ik een vergunning nodig voor een pergola?

Een open pergola zonder dak in de tuin vraagt meestal geen vergunning, maar je gemeente kan regels hebben. Hangt ze met een vast dak aan je woning, dan is ze een aanbouw: omgevingsvergunning.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Mortsel?

Volgens de publieke gegevens tellen in Mortsel twee punten: In juli is het in Mortsel gemiddeld 19,3 °C (2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (19,3 °C). Een terrasoverkapping of pergola geeft dan schaduw en houdt je terras bruikbaar. Mortsel valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m².

Wat kost een aluminium pergola?

Reken op 4.000 tot 6.400 € voor een aluminium pergola.

Wie neemt zo’n werf aan in Mortsel?

We tellen 1 verandabouwer in Mortsel. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe vergelijk je offertes voor een pergola in Mortsel?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Mortsel

Bekijk de fiche

Iber Aluminium Engineering

Antwerpsestraat 168, 2640 Mortsel

Sinds 2020
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost pergola in Mortsel?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget4.000 €
Gemiddeld budget5.200 €
Ruim budget6.400 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een pergola in Mortsel

DienstIndicatief tarief
Pergola in aluminium4.000 tot 6.400 €
Houten pergola1.600 tot 6.700 €
PVC-pergola1.300 tot 3.900 €
Pergola in smeedijzer5.000 tot 8.000 €
Schuifdoek750 tot 800 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Mortsel: waar je op let bij een veranda

Open data vervangen geen bezoek van een verandabouwer, maar ze geven je een voorsprong bij het lezen van offertes in Mortsel: hieronder het belangrijkste. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: een goed moment voor een renovatieofferte.

Handig om te weten

19,3 °C in juli: buiten leven

In juli is het in Mortsel gemiddeld 19,3 °C (2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (19,3 °C). Een terrasoverkapping of pergola geeft dan schaduw en houdt je terras bruikbaar.

Onthoud: Vraag schuifwanden die volledig openschuiven.

Goed om te weten

Mortsel: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Mortsel valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunningsplichtig, ook onder 40 m².

Onthoud: Bel de dienst omgeving van je gemeente voor je laat tekenen.

Handig om te weten

Architect of niet in Mortsel: vier voorwaarden

Breek je in Mortsel een draagmuur uit voor een brede opening naar de veranda? Dan is een architect verplicht, ook voor een glazen veranda.

Handig om te weten

EPB-eisen in Mortsel: alleen met architect

Verwarm je een grote veranda in Mortsel? Dan horen er EPB-eisen bij, en een EPB-verslaggever.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Mortsel

Pergola in de buurt van Mortsel

Pergola in Mortsel: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan