Verandabouwer in Wichelen:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Wichelen: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Wichelen: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Wichelen (postcode 9260): de cijfers en tips op een rij. De KBO telt geen enkele vestiging in Wichelen: bedrijven uit de buurgemeenten kunnen de werf op zich nemen. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen die in Wichelen werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9260
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Wichelen?

Twee lokale aandachtspunten in Wichelen: Plan je een veranda in Wichelen? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek. In Wichelen gelden de Vlaamse EPB-regels: zonder architect geen EPB-procedure, met architect en verwarming moeten dichte delen U 0,24 halen en ramen Uw 1,5, met glas tot 1,1.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Wichelen?

Er is geen vestiging in Wichelen in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Wichelen?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Wichelen

Geen vestiging in Wichelen in de KBO: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
10,1 km · Aalst

Aluminium De Croock

Waterstraat 22, 9308 Aalst

Sinds 1977
Bekijk de fiche
10,1 km · Dendermonde

Alu-Mick

Lange Dijkstraat 73, 9200 Dendermonde

Sinds 2022
Bekijk de fiche
12,8 km · Oosterzele

Alu - Van De Putte

Dorp 18a, 9860 Oosterzele

Sinds 1992
Bekijk de fiche
13,0 km · Haaltert

Veranda Willems

Vlamstraat(de) 7, 9450 Haaltert

Sinds 2015
Bekijk de fiche
14,5 km · Denderleeuw

GDC Veranda's - Ramen en deuren

Langestraat 46, 9473 Denderleeuw

Sinds 2010
Bekijk de fiche
14,5 km · Denderleeuw

Alu Rex

Vissersstraat 7, 9470 Denderleeuw

Sinds 2021
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Wichelen?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Wichelen

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je een veranda laat bouwen in Wichelen: de lokale context

Zomerzon, winterkou en de regels van je gewest: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Wichelen, en wat het verandert aan je keuze van dak en glas. Na de zomer start je best met je aanvraag: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Wichelen

Plan je een veranda in Wichelen? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

Isolatie-eisen in Wichelen: alleen met architect

In Wichelen gelden de Vlaamse EPB-regels: zonder architect geen EPB-procedure, met architect en verwarming moeten dichte delen U 0,24 halen en ramen Uw 1,5, met glas tot 1,1.

Handig om te weten

Premie voor een veranda in Wichelen? Niet voor de veranda zelf

In Wichelen geldt de Vlaamse Mijn VerbouwPremie, maar voor een veranda zijn premie en Mijn VerbouwLening niet mogelijk: het verandaglas krijgt geen premie.

Onthoud: Kijk je inkomenscategorie na op vlaanderen.be.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Wichelen

Of je een architect nodig hebt in Wichelen beslis je met vier vragen: glas, oppervlakte, hoogte en stabiliteit. Speel met de tool hierboven.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Ook in Wichelen

Terrasoverkapping in de buurt van Wichelen

Terrasoverkapping in Wichelen: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan