Verandabouwer in Berlaar:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Berlaar: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Berlaar: het belangrijkste

In Berlaar begin je het best pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Berlaar; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de klus wel aannemen. 1.000 tot 8.000 €: zo ligt de grootteorde, plaatsing inbegrepen, zonder premies. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen die in Berlaar werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2590
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Berlaar?

Op basis van de lokale gegevens tellen in Berlaar twee punten: Met 19,3 °C gemiddeld in juli zit Berlaar aan de warme kant: een veranda met grote openingen geeft het meeste zomergevoel. Sinds de hervorming van maart 2026 is er in Berlaar geen veranda meer zonder vergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Berlaar?

Er is geen vestiging in Berlaar in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je in Berlaar een offerte aan?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

Wat kost terrasoverkapping in Berlaar?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Berlaar

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Berlaar

Geen vestiging in Berlaar in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
4,9 km · Nijlen

Alu-Worx

Oude Bevelsesteenweg(kessel) 105 Bus 1, 2560 Nijlen

Sinds 2021
Bekijk de fiche
5,9 km · Lier

Veranda's Janssens - Tuinrelax

Mechelsesteenweg 388, 2500 Lier

Sinds 1980
Bekijk de fiche
5,9 km · Lier

KBD Verandabouw

Mijl 53, 2500 Lier

Sinds 1995
Bekijk de fiche
5,9 km · Lier

Zelfbouw veranda

2500 Lier

Sinds 2021
Bekijk de fiche
8,1 km · Herenthout

Veba Aluminium

Ten Venne 32, 2270 Herenthout

Sinds 2003
Bekijk de fiche
9,7 km · Sint-Katelijne-Waver

A.A.W.

Drevendaal 20, 2860 Sint-Katelijne-Waver

Sinds 1975
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Klimaat en vergunning: een veranda in Berlaar in cijfers

Zomerzon, winterkou en de regels van je gewest: dit zeggen de publieke gegevens over een veranda in Berlaar, en wat het verandert aan je project. Wanneer de regen terugkomt, komen de lekken aan het licht: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Handig om te weten

Juli in Berlaar: gemiddeld 19,3 °C

Met 19,3 °C gemiddeld in juli zit Berlaar aan de warme kant: een veranda met grote openingen geeft het meeste zomergevoel.

Goed om te weten

Veranda in Berlaar: omgevingsvergunning sinds 1 maart 2026

Sinds de hervorming van maart 2026 is er in Berlaar geen veranda meer zonder vergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Goed om te weten

Veel hittedagen: een glazen dak vraagt zonwering

In Berlaar komt het kwik ongeveer 7 dagen per jaar boven 30 °C (2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (6 dagen). Zonder buitenzonwering of zonwerend glas loopt een veranda op zulke dagen ver boven de 30 °C op.

Onthoud: Vraag hoe de warme lucht bovenaan weg kan.

Handig om te weten

Berlaar: wanneer tekent een architect je veranda?

Een tuinkamer met dicht dak komt meestal onder 75 % glas uit: dan is ook in Berlaar een architect verplicht, hoe klein de veranda ook is.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Berlaar

Terrasoverkapping in de buurt van Berlaar

Terrasoverkapping in Berlaar: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan