Verandabouwer in Blankenberge:
terrasoverkapping

Richtprijs: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Blankenberge: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Blankenberge: het belangrijkste

Overweeg je een terrasoverkapping in Blankenberge? De openbare gegevens tonen geen vestiging in Blankenberge; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de klus wel aannemen. Qua budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Vertel kort wat je wilt laten doen om offertes te krijgen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8370
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Blankenberge?

Twee lokale aandachtspunten in Blankenberge: In Blankenberge gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan. In Blankenberge is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Blankenberge de werken uitvoeren?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Blankenberge; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vraag je in Blankenberge een offerte aan?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

De verandabouwers in Blankenberge

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Blankenberge: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
22,3 km · Ichtegem

Alu Products

Industriestraat 19, 8480 Ichtegem

Sinds 2004
Bekijk de fiche
24,5 km · Maldegem

Serre Concept

Brugse Steenweg 221, 9990 Maldegem

Sinds 2021
Bekijk de fiche
26,8 km · Torhout

Tuin- en Verandakomfort

Aartrijkestraat 225, 8820 Torhout

Sinds 1984
Bekijk de fiche
30,5 km · Lichtervelde

Ramen en Veranda's Vinckier

Kortemarkstraat 97, 8810 Lichtervelde

Sinds 2000
Bekijk de fiche
31,4 km · Aalter

Alu-Frame

9880 Aalter

Sinds 1997
Bekijk de fiche
31,7 km · Eeklo

Staduco

Kunstberg 9, 9900 Eeklo

Sinds 1991
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Blankenberge?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Blankenberge

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Zon, vorst en regels: een veranda in Blankenberge in cijfers

Niets vervangt een opmeting ter plaatse, maar ze geven je een voorsprong bij het lezen van offertes in Blankenberge: dit zijn de punten die tellen. Wanneer de regen terugkomt, zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Blankenberge

In Blankenberge gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Blankenberge

In Blankenberge is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Vraag je verandabouwer het glaspercentage van dak en wanden samen.

Handig om te weten

Blankenberge: wanneer gelden de EPB-eisen?

Een veranda zonder architect in Blankenberge ontsnapt aan de EPB-procedure, maar goed glas blijft je beste investering.

Handig om te weten

Btw op een veranda in Blankenberge: 6 of 21 %

Woon je in Blankenberge in een recente woning? Reken dan met 21 %: op 30.000 € excl. btw is dat 4.500 € meer dan aan 6 %.

Onthoud: Laat de verandabouwer leveren en plaatsen.

Ook in Blankenberge

Terrasoverkapping in de buurt van Blankenberge

Terrasoverkapping in Blankenberge: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan