Verandabouwer in Gingelom:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Gingelom: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Gingelom: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Gingelom vergelijk je best meerdere offertes. Geen vestiging in Gingelom in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, vóór eventuele premies. Het formulier stuurt je aanvraag door naar vakmensen in jouw buurt: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3890 en 3891
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Gingelom?

Op basis van de lokale gegevens tellen in Gingelom twee punten: Gingelom: 1.177 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal. Plan je een veranda in Gingelom? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Gingelom de werken uitvoeren?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Gingelom; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Gingelom?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

De verandabouwers in Gingelom

Geen vestiging in Gingelom in onze gegevens: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
18,0 km · Tienen

Verandaluxe

Hannuitsesteenweg 499, 3300 Tienen

Sinds 2016
Bekijk de fiche
18,3 km · Tongeren-Borgloon

Avema Exclusieve Verandabouw

Merkenstraat 52, 3700 Tongeren-Borgloon

Sinds 2013
Bekijk de fiche
31,8 km · Zonhoven

SRT Veranda

3520 Zonhoven

Sinds 2023
Bekijk de fiche
32,5 km · Heusden-Zolder

Jans Aluminium & Pvc Ramen

Ubbelstraat 127, 3550 Heusden-Zolder

Sinds 1998
Bekijk de fiche
32,5 km · Heusden-Zolder

Superveranda

Mijnwerkerslaan 19, 3550 Heusden-Zolder

Sinds 2014
Bekijk de fiche
32,5 km · Heusden-Zolder

Verandax

3550 Heusden-Zolder

Sinds 2018
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Gingelom?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Gingelom

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Een veranda in Gingelom: wat de open data vertellen

Voor je offertes van verandabouwers in Gingelom vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Het einde van het jaar is rustiger bij de verandabouwers: vraag nu je offertes.

Goed in het oog houden

Zon en hitte samen in Gingelom: 6 hittedagen

Gingelom: 1.177 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal.

Onthoud: Vraag twee varianten: glas met zonwering en dicht dak met lichtstraat.

Goed om te weten

Gingelom: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Plan je een veranda in Gingelom? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente beslist of er een openbaar onderzoek komt.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

Architect of niet in Gingelom: vier voorwaarden

In Gingelom is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Meet de hoogte van goot en nok vanaf het maaiveld.

Goed om te weten

Koude winters in Gingelom: de veranda moet warm blijven

Met 35 vorstdagen per jaar hoort Gingelom bij de koudere gemeenten van de zone. Wil je de veranda in de winter gebruiken, kies dan een geïsoleerde vloerplaat en isolerend dakglas.

Onthoud: Vraag of de profielen een thermische onderbreking hebben.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Gingelom

Terrasoverkapping in de buurt van Gingelom

Terrasoverkapping in Gingelom: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan