Verandabouwer in Wellen:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Wellen: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Wellen: het belangrijkste

Denk je aan een terrasoverkapping in Wellen? Geen vestiging in Wellen in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO): vakmensen uit de buurt verplaatsen zich vaak. Qua budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3830 tot 3832
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Wellen?

Volgens de publieke gegevens tellen in Wellen twee punten: Wellen: 1.184 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Een pergola met lamellen of een overkapping met doek geeft schaduw zonder de wind te blokkeren. Wellen valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Wellen de werken uitvoeren?

Er is geen vestiging in Wellen in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Wellen?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

Wat kost terrasoverkapping in Wellen?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Wellen

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Wellen

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Wellen; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
9,4 km · Tongeren-Borgloon

Avema Exclusieve Verandabouw

Merkenstraat 52, 3700 Tongeren-Borgloon

Sinds 2013
Bekijk de fiche
17,0 km · Zonhoven

SRT Veranda

3520 Zonhoven

Sinds 2023
Bekijk de fiche
18,3 km · Genk

Euro-Serre NV

Geleenlaan 1, 3600 Genk

Sinds 1978
Bekijk de fiche
18,3 km · Genk

Greenhouse Veranda's BVBA

Paniswijerstraat 1, 3600 Genk

Sinds 2005
Bekijk de fiche
18,3 km · Genk

BTW-eenheid Euro Serre

Geleenlaan 1, 3600 Genk

Sinds 2016
Bekijk de fiche
19,9 km · Heusden-Zolder

Jans Aluminium & Pvc Ramen

Ubbelstraat 127, 3550 Heusden-Zolder

Sinds 1998
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Zon, vorst en regels: je veranda in Wellen kort samengevat

Een veranda reageert op het klimaat van haar gemeente: zomer en winter bepalen hoe je glas en zonwering kiest. Hier zie je het voor Wellen, op basis van publieke gegevens. Na de zomer start je best met je aanvraag: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Goed in het oog houden

Zon en hitte samen in Wellen: 6 hittedagen

Wellen: 1.184 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Een pergola met lamellen of een overkapping met doek geeft schaduw zonder de wind te blokkeren.

Onthoud: Laat zonwering meteen mee prijzen.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Wellen

Wellen valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Wat aan je woning vasthangt, is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

Geen architect nodig? in Wellen

In Wellen is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Meet de hoogte van goot en nok vanaf het maaiveld.

Goed om te weten

39 vorstdagen per jaar in Wellen

39 vorstdagen per jaar in Wellen, tegenover 35 voor de doorsnee gemeente in de provincie Limburg: de fundering van de vloerplaat moet vorstvrij liggen.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Wellen

Terrasoverkapping in de buurt van Wellen

Terrasoverkapping in Wellen: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan