Verandabouwer in Hamont-Achel:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. In Hamont-Achel tellen we 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Hamont-Achel: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Hamont-Achel: het belangrijkste

Voor een terrasoverkapping in Hamont-Achel loont het om een paar gedetailleerde offertes naast elkaar te leggen. Onze lijst telt 1 verandabouwer uit Hamont-Achel, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO); de precieze specialiteit check je best bij elk bedrijf zelf. Qua budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode3930
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke regels en aandachtspunten gelden voor een veranda in Hamont-Achel?

In Hamont-Achel spelen vooral deze twee dingen mee: Gemiddeld 19,3 °C in juli in Hamont-Achel: nachtventilatie haalt de warmte uit de veranda. In Hamont-Achel gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Hamont-Achel?

Onze lijst telt 1 verandabouwer in Hamont-Achel. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Hamont-Achel?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Hamont-Achel

Bekijk de fiche

Skyline Veranda

Oude Watertorenstraat 25, 3930 Hamont-Achel

Sinds 2022
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Hamont-Achel?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Hamont-Achel

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je offertes vraagt in Hamont-Achel: de lokale context

Open data vervangen geen bezoek van een verandabouwer, maar ze helpen je om je vragen voor te bereiden in Hamont-Achel: hieronder het belangrijkste. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Handig om te weten

Een warme juli in Hamont-Achel

Gemiddeld 19,3 °C in juli in Hamont-Achel: nachtventilatie haalt de warmte uit de veranda.

Onthoud: Laat een dakzonwering of lamellen mee prijzen.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Hamont-Achel

In Hamont-Achel gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

Architect of niet in Hamont-Achel: vier voorwaarden

In Hamont-Achel is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Goed om te weten

Boven 30 °C: 7 dagen per jaar in Hamont-Achel

Hitte komt geregeld voor in Hamont-Achel: gemiddeld 7 dagen per jaar boven 30 °C. Wie vooral in de zomer in de veranda zit, overweegt beter een geïsoleerd dak met lichtstraat.

Onthoud: Vraag de g-waarde van het dakglas.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Hamont-Achel

Terrasoverkapping in de buurt van Hamont-Achel

Terrasoverkapping in Hamont-Achel: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan