Verandabouwer in Retie:
terrasoverkapping

Ter indicatie: 1.000 tot 8.000 €. 1 verandabouwer met een vestiging in Retie.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Retie: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Retie: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Retie loont het om een paar gedetailleerde offertes naast elkaar te leggen. In de KBO-gegevens vind je 1 verandabouwer in Retie: vraag elk bedrijf of het een terrasoverkapping uitvoert. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, zonder premies. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen uit de buurt.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2470
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Retie?

In Retie spelen vooral deze twee dingen mee: Met 19,2 °C gemiddeld in juli hoort Retie bij de warmere gemeenten: een veranda met grote openingen geeft het meeste zomergevoel. Retie valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Retie?

In onze lijst vind je 1 verandabouwer in Retie. Check bij elk bedrijf of het dit soort werken uitvoert.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Retie?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Retie

Bekijk de fiche

B.C. Alu

Europalaan 5, 2470 Retie

Sinds 2012
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Retie?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Retie

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Een glazen kamer erbij in Retie: de lokale context

Niets vervangt een opmeting ter plaatse, maar ze helpen je om je vragen voor te bereiden in Retie: dit zijn de punten die tellen. Het einde van het jaar is rustiger bij de verandabouwers: vraag nu je offertes.

Handig om te weten

Warme julimaand in Retie

Met 19,2 °C gemiddeld in juli hoort Retie bij de warmere gemeenten: een veranda met grote openingen geeft het meeste zomergevoel.

Onthoud: Laat een dakzonwering of lamellen mee prijzen.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Retie

Retie valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Goed om te weten

7 hittedagen per jaar in Retie

Met zo'n 7 dagen boven 30 °C hoort Retie bij de warmste gemeenten van de zone. Dakramen bovenaan en ramen onderaan maken een tocht die de warme lucht afvoert.

Onthoud: Laat buitenzonwering of dakramen mee prijzen.

Goed om te weten

35 vorstdagen per jaar in Retie

35 vorstdagen per jaar in Retie, tegenover 30 voor de doorsnee gemeente in de provincie Antwerpen: de fundering van de vloerplaat moet vorstvrij liggen.

Onthoud: Laat vermelden hoe diep de fundering van de vloerplaat komt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Retie

Terrasoverkapping in de buurt van Retie

Terrasoverkapping in Retie: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan