Verandabouwer in Ronse:
terrasoverkapping

Richtprijs: 1.000 tot 8.000 €. Onze lijst in Ronse: 4 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Ronse: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Ronse: het belangrijkste

Voor een terrasoverkapping in Ronse vergelijk je best meerdere offertes. De Kruispuntbank van Ondernemingen telt 4 verandabouwers in Ronse; wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na. Qua budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9600
Gevestigde verandabouwers4

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Ronse?

Twee lokale aandachtspunten in Ronse: In Ronse gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning. De architectenregel in Ronse hangt af van vier dingen samen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Ronse?

We tellen 4 verandabouwers in Ronse. Zijn specialiteit bevestigt elk bedrijf het best zelf.

Hoe vraag je in Ronse een offerte aan?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

De verandabouwers in Ronse

Bekijk de fiche

Veranda Willems

Lievensveld 7, 9600 Ronse

Sinds 1984
Bekijk de fiche

Veranda-construct NV

Klein Frankrijkstraat 9, 9600 Ronse

Sinds 1987
Bekijk de fiche

Veranda Willems

Klein Frankrijkstraat 9, 9600 Ronse

Sinds 2013
Bekijk de fiche

Groep Willems Veranda's

Lievensveld 7, 9600 Ronse

Sinds 2013
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Ronse?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Ronse

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Zon, vorst en regels: je veranda in Ronse kort samengevat

Wat betekenen zon, vorst en de gewestelijke regels voor een veranda in Ronse? Een kort overzicht, op basis van open gegevens. Het einde van het jaar is rustiger bij de verandabouwers: plan nu, bouw in de lente.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Ronse

In Ronse gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

Architect of niet in Ronse: vier voorwaarden

De architectenregel in Ronse hangt af van vier dingen samen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. Speel met de tool hierboven.

Handig om te weten

Premie voor een veranda in Ronse? Niet voor de veranda zelf

Vervang je in Ronse ook de ramen tussen je woning en de veranda? Die ramen tellen wel, voor categorie 3 en 4: 35 of 50 % van de factuur excl. btw.

Onthoud: Vraag of het raam naar de veranda Ug 1,0 haalt.

Handig om te weten

Gewone zomers in Ronse

Ronse telt ongeveer 5 hittedagen per jaar. Een dakraam dat je op afstand opent, voert de warmte af nog voor je thuis bent.

Onthoud: Vertel bij je aanvraag op welke kant je tuin ligt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Ronse

Terrasoverkapping in de buurt van Ronse

Terrasoverkapping in Ronse: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan