Verandabouwer in Deinze:
terrasoverkapping

Ter indicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Deinze: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Deinze: het belangrijkste

In Deinze begin je liefst pas aan een terrasoverkapping als je een paar offertes naast elkaar hebt gelegd. In onze gegevens is geen enkel bedrijf in Deinze gevestigd; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. Ter indicatie reken je op 1.000 tot 8.000 €, materiaal en plaatsing inbegrepen, afhankelijk van je woning. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes te krijgen van vakmensen uit de buurt.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9800 en 9850
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Deinze?

In Deinze spelen vooral deze twee dingen mee: Deinze valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook. In Deinze is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Deinze?

Er is geen vestiging in Deinze in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je in Deinze een offerte aan?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Deinze

Geen vestiging in Deinze in onze gegevens: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
8,9 km · Nazareth-De Pinte

Alu Montage Companie

Plaanstraat 30, 9810 Nazareth-De Pinte

Sinds 1996
Bekijk de fiche
10,4 km · Aalter

Alu-Frame

9880 Aalter

Sinds 1997
Bekijk de fiche
11,3 km · Dentergem

Aluminiumconstructie De Jaeghere

Brugstraat(oes) 31, 8720 Dentergem

Sinds 2024
Bekijk de fiche
12,4 km · Kruisem

Dc Alu

Leenstraat 10, 9750 Kruisem

Sinds 2025
Bekijk de fiche
12,4 km · Kruisem

Groep Dc Alu

Leenstraat 10, 9750 Kruisem

Sinds 2026
Bekijk de fiche
12,8 km · Lievegem

Alu-Vs

Langeboeken 2, 9930 Lievegem

Sinds 2021
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Deinze?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Deinze

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je een veranda laat bouwen in Deinze: de lokale context

Open data vervangen geen bezoek van een verandabouwer, maar ze helpen je om je vragen voor te bereiden in Deinze: dit zijn de punten die tellen. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Deinze

Deinze valt onder de Vlaamse omgevingsvergunning. Een veranda, tuinkamer of overdekt terras tegen je woning is een aanbouw: vergunning nodig, hoe klein ook.

Onthoud: Kijk op het geoloket welke plannen op je perceel gelden.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Deinze

In Deinze is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Handig om te weten

5 hittedagen per jaar in Deinze

Met 5 hittedagen heeft Deinze een gewone zomer: het verschil maakt de oriëntatie van je tuin.

Onthoud: Vertel bij je aanvraag op welke kant je tuin ligt.

Handig om te weten

EPB voor je veranda in Deinze

De EPB-regels in Deinze: een onverwarmde veranda die je afsluit van het huis, blijft buiten het verwarmde volume; laat je architect bevestigen hoe het in jouw geval zit.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Deinze

Terrasoverkapping in de buurt van Deinze

Terrasoverkapping in Deinze: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan