Verandabouwer in Kruisem:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Onze lijst in Kruisem: 2 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Kruisem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Kruisem: het belangrijkste

Denk je aan een terrasoverkapping in Kruisem? In het ondernemingsregister (KBO) vind je 2 verandabouwers in Kruisem: vraag elk bedrijf of het een terrasoverkapping uitvoert. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, vóór eventuele premies. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode9750 tot 9772
Gevestigde verandabouwers2

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Kruisem?

In Kruisem spelen vooral deze twee dingen mee: In Kruisem gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning. In Kruisem is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Kruisem?

In onze lijst vind je 2 verandabouwers in Kruisem. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe vraag je in Kruisem een offerte aan?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

Wat kost terrasoverkapping in Kruisem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Kruisem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Kruisem

Bekijk de fiche

Dc Alu

Leenstraat 10, 9750 Kruisem

Sinds 2025
Bekijk de fiche

Groep Dc Alu

Leenstraat 10, 9750 Kruisem

Sinds 2026
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Veranda bouwen in Kruisem: de lokale context

Voor je offertes van verandabouwers in Kruisem vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Na de zomer start je best met je aanvraag: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed om te weten

Kruisem: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

In Kruisem gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

Handig om te weten

Kruisem: wanneer tekent een architect je veranda?

In Kruisem is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

Onthoud: Vraag je verandabouwer het glaspercentage van dak en wanden samen.

Handig om te weten

Btw op een veranda in Kruisem: 6 of 21 %

De btw is overal in België dezelfde: 6 % bij een woning van tien jaar of ouder, met levering en plaatsing door de aannemer, anders 21 %.

Handig om te weten

Zomerhitte in Kruisem: een paar dagen per jaar

Kruisem telt ongeveer 5 hittedagen per jaar. Een dakraam dat je op afstand opent, voert de warmte af nog voor je thuis bent.

Onthoud: Vertel bij je aanvraag op welke kant je tuin ligt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Kruisem

Terrasoverkapping in de buurt van Kruisem

Terrasoverkapping in Kruisem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan