Verandabouwer in Etterbeek:
terrasoverkapping

Ter indicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Etterbeek: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Etterbeek: het belangrijkste

Plan je een terrasoverkapping in Etterbeek? In onze gegevens is geen enkel bedrijf in Etterbeek gevestigd; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de klus wel aannemen. Voor je budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes te krijgen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1040
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke lokale punten gelden voor een veranda in Etterbeek?

Twee lokale aandachtspunten in Etterbeek: Vergunning in Etterbeek: blijft je veranda binnen de GSV en de gemeentelijke verordening, dan is er geen openbaar onderzoek. Een paar dagen per jaar boven 30 °C in Etterbeek (gemiddeld 5). Zonwerend glas in het dak voorkomt de ergste hitte zonder doek of motor.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Etterbeek de werken uitvoeren?

Er is geen vestiging in Etterbeek in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Etterbeek?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

Wat kost terrasoverkapping in Etterbeek?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Etterbeek

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Etterbeek

Geen vestiging in Etterbeek in de KBO: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
3,5 km · Sint-Gillis

Europe - Alu

Albaniëstraat 104, 1060 Sint-Gillis

Sinds 1991
Bekijk de fiche
4,6 km · Brussel

Mc Aluminium

Leopold I-Straat 115, 1020 Brussel

Sinds 1980
Bekijk de fiche
5,3 km · Ukkel

Tec-Alu

Alsembergsesteenweg 949, 1180 Ukkel

Sinds 1998
Bekijk de fiche
5,4 km · Vorst

Pergoladome - Balneopool - Design Houses

Oude Vijversstraat 40, 1190 Vorst

Sinds 2015
Bekijk de fiche
5,9 km · Sint-Jans-Molenbeek

Alu-MihaiR

Scheutboschlaan 32 Bus 5, 1080 Sint-Jans-Molenbeek

Sinds 2025
Bekijk de fiche
7,7 km · Zaventem

Alu 3000

Hermesstraat 6 Bus B, 1930 Zaventem

Sinds 2006
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Klimaat en vergunning: een veranda in Etterbeek kort samengevat

Wat betekenen zon, vorst en de gewestelijke regels voor een veranda in Etterbeek? De kern, op basis van open gegevens. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Goed om te weten

Veranda in Etterbeek: stedenbouwkundige vergunning en architect

Vergunning in Etterbeek: blijft je veranda binnen de GSV en de gemeentelijke verordening, dan is er geen openbaar onderzoek.

Onthoud: Kies een architect die de Brusselse procedure kent.

Handig om te weten

5 hittedagen per jaar in Etterbeek

Een paar dagen per jaar boven 30 °C in Etterbeek (gemiddeld 5). Zonwerend glas in het dak voorkomt de ergste hitte zonder doek of motor.

Handig om te weten

88,8 % appartementen in Etterbeek

Met 88,8 % appartementen gaat een verandaproject in Etterbeek vaak langs de syndicus: kijk in de basisakte of de tuin privatief is.

Handig om te weten

Veranda aan een oud huis in Etterbeek

In Etterbeek dateert 56,3 % van de woningen van voor 1945 (Census 2021, IBSA). Een oude achtergevel is zelden recht en vlak: de aansluiting van het verandadak vraagt maatwerk.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023, BISA 2021-2025. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)
  • BISA (Brussels Instituut voor Statistiek en Analyse): woningbestand (Census 2021, FOD Economie - Statbel) en mediaanprijzen bij verkoop 2025 (Statbel, Patrimoniumdocumentatie) — woningen op 1/1/2021; verkopen 2025 — Vrij te gebruiken mits bronvermelding (BISA)

Ook in Etterbeek

Terrasoverkapping in de buurt van Etterbeek

Terrasoverkapping in Etterbeek: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan