Verandabouwer in Menen:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de werken uitvoeren.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Menen: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Menen: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Menen loont het om een paar gedetailleerde offertes naast elkaar te leggen. De KBO telt geen enkele vestiging in Menen: bedrijven uit de buurgemeenten kunnen de werf op zich nemen. Voor je budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Een paar vragen volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen in je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8930
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Menen?

Volgens de publieke gegevens tellen in Menen twee punten: In Menen gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning. In Menen is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Menen de werken uitvoeren?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Menen; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Menen?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

Wat kost terrasoverkapping in Menen?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Menen

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Menen

Onze gegevens tonen geen bedrijf in Menen; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
4,5 km · Wevelgem

Aluminiumconstructie Vandemaele

Overheulestraat 250, 8560 Wevelgem

Sinds 1984
Bekijk de fiche
4,5 km · Wevelgem

Alu CORNE Gebr.

Kweekstraat 4, 8560 Wevelgem

Sinds 1986
Bekijk de fiche
4,5 km · Wevelgem

Veranda's Joye

Visserijstraat 2, 8560 Wevelgem

Sinds 2003
Bekijk de fiche
11,7 km · Lendelede

Groep Alu

Vlasbloemstraat 20, 8860 Lendelede

Sinds 2020
Bekijk de fiche
14,7 km · Izegem

Serrenbouw Decoutere

8870 Izegem

Sinds 1966
Bekijk de fiche
14,7 km · Izegem

Werbrouck Alu-Pvc

Roeselaarsestraat 531, 8870 Izegem

Sinds 2006
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Menen: de context voor je veranda of overkapping

In Menen spelen klimaat en vergunning mee bij elke veranda. Een kort overzicht, op basis van open gegevens. Wanneer de regen terugkomt, zie je waar een oude veranda lekt: maak de goot leeg en laat de aansluiting nakijken.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Menen

In Menen gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

Menen: wanneer tekent een architect je veranda?

In Menen is een architect niet verplicht als je veranda minstens drie kwart doorzichtig is, dak en wanden samen, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

Handig om te weten

Het verlaagde btw-tarief voor je veranda in Menen

Het btw-tarief voor je veranda in Menen: de leeftijd van je woning beslist. Een paar maanden wachten kan veel schelen als je woning bijna tien jaar is.

Onthoud: Laat het btw-tarief op de offerte zetten.

Handig om te weten

Menen: wanneer gelden de EPB-eisen?

Een kleine glazen veranda in Menen ontsnapt aan de EPB-procedure, maar isolerend glas bespaart je toch stookkosten.

Ook in Menen

Terrasoverkapping in de buurt van Menen

Terrasoverkapping in Menen: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan