Verandabouwer in Wevelgem:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. In de gemeente zelf: 3 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Wevelgem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Wevelgem: het belangrijkste

Op zoek naar terrasoverkapping in Wevelgem? Op deze pagina vind je prijzen, bedrijven en je offerteaanvraag op één plek. In het ondernemingsregister (KBO) vind je 3 verandabouwers in Wevelgem: vraag elk bedrijf of het een terrasoverkapping uitvoert. 1.000 tot 8.000 €: zo ligt de grootteorde, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen die in Wevelgem werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8560
Gevestigde verandabouwers3

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Wevelgem?

Op basis van de lokale gegevens tellen in Wevelgem twee punten: Plan je een veranda in Wevelgem? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek. In Wevelgem is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie neemt zo’n werf aan in Wevelgem?

Onze lijst telt 3 verandabouwers in Wevelgem. Wat elk bedrijf precies doet, vraag je best na voor je een offerte aanvraagt.

Hoe vraag je in Wevelgem een offerte aan?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Wevelgem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Wevelgem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Wevelgem

Bekijk de fiche

Aluminiumconstructie Vandemaele

Overheulestraat 250, 8560 Wevelgem

Sinds 1984
Bekijk de fiche

Alu CORNE Gebr.

Kweekstraat 4, 8560 Wevelgem

Sinds 1986
Bekijk de fiche

Veranda's Joye

Visserijstraat 2, 8560 Wevelgem

Sinds 2003
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Veranda bouwen in Wevelgem: wat je best vooraf weet

Niets vervangt een opmeting ter plaatse, maar ze geven je een voorsprong bij het lezen van offertes in Wevelgem: dit zijn de punten die tellen. In de herfst is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Goed om te weten

Geen melding meer voor een veranda in Wevelgem

Plan je een veranda in Wevelgem? De aanvraag gaat via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek.

Handig om te weten

Architect of niet in Wevelgem: vier voorwaarden

In Wevelgem is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Handig om te weten

Premies in Wevelgem: wat wel en niet kan

Zonwering, screens en verandaglas krijgen in Wevelgem geen Vlaamse premie: de grootste besparing zit in de btw.

Onthoud: Kijk je inkomenscategorie na op vlaanderen.be.

Handig om te weten

Wevelgem: hoe oud is je woning?

6 % btw in Wevelgem geldt niet voor materiaal dat je zelf koopt: losse levering gaat aan 21 %.

Onthoud: Laat het btw-tarief op de offerte zetten.

Ook in Wevelgem

Terrasoverkapping in de buurt van Wevelgem

Terrasoverkapping in Wevelgem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan