Verandabouwer in Merchtem:
terrasoverkapping

Ter indicatie: 1.000 tot 8.000 €. In Merchtem tellen we 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Merchtem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Merchtem: het belangrijkste

Overweeg je een terrasoverkapping in Merchtem? In de KBO vind je 1 verandabouwer in Merchtem; of een bedrijf dit soort werken uitvoert, vraag je best zelf na. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Twee minuten volstaan om tot 5 offertes binnen te halen van vakmensen uit de buurt.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1785
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je weten vóór je een veranda laat bouwen in Merchtem?

In Merchtem spelen vooral deze twee dingen mee: Merchtem: 1.172 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal. In Merchtem gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Merchtem?

Onze lijst telt 1 verandabouwer in Merchtem. Zijn specialiteit bevestigt elk bedrijf het best zelf.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Merchtem?

Beschrijf je project in het formulier op deze pagina. De aanvraag komt bij Bobex terecht, dat ze toevertrouwt aan partnervakmensen dicht bij jou: tot 5 offertes, afhankelijk van wie beschikbaar is, gratis en vrijblijvend.

Wat kost terrasoverkapping in Merchtem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Merchtem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Merchtem

Bekijk de fiche

Seby Veranda's

Brusselsesteenweg 58, 1785 Merchtem

Sinds 1998
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Een glazen kamer erbij in Merchtem: wat je best vooraf weet

Hitte, vorst en vergunning: zo ziet de situatie in Merchtem eruit, en wat het verandert aan je keuze van dak en glas. November en december is rustiger bij de verandabouwers: vraag nu je offertes.

Goed in het oog houden

Veel zon, veel hitte in Merchtem

Merchtem: 1.172 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal.

Onthoud: Laat zonwering meteen mee prijzen.

Goed om te weten

Veranda in Merchtem: omgevingsvergunning sinds 1 maart 2026

In Merchtem gelden de Vlaamse regels: de vroegere melding tot 40 m² bestaat sinds 1 maart 2026 niet meer, dus vraag je voor een veranda een omgevingsvergunning aan.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Merchtem

Breek je in Merchtem een draagmuur uit voor een brede opening naar de veranda? Ingrepen in de stabiliteit vragen altijd een architect.

Handig om te weten

Zomerhitte in Merchtem: een paar dagen per jaar

In Merchtem wordt het gemiddeld 6 dagen per jaar warmer dan 30 °C (2014-2023), in lijn met het provinciegemiddelde (6 dagen). Op die dagen beslist de zonwering of je in de veranda kan zitten.

Onthoud: Vertel bij je aanvraag op welke kant je tuin ligt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Merchtem

Terrasoverkapping in de buurt van Merchtem

Terrasoverkapping in Merchtem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan