Verandabouwer in Schoten:
terrasoverkapping

Indicatieve prijsvork: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Schoten: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Schoten: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Schoten (postcode 2900): wat je vooraf best weet. In onze gegevens is geen enkel bedrijf in Schoten gevestigd; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de klus wel aannemen. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, met materiaal en plaatsing, vóór eventuele premies. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen die in Schoten werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2900
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Schoten?

In Schoten spelen vooral deze twee dingen mee: Bij 19,3 °C in de warmste maand hoort Schoten bij de warmere gemeenten: glazen schuifwanden die je helemaal openschuift, zijn hier handig. In Schoten gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Schoten?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Schoten: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe vraag je in Schoten een offerte aan?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Schoten

Geen vestiging in Schoten in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
6,4 km · Wommelgem

Alu-V

Nijverheidsstraat 64, 2160 Wommelgem

Sinds 2019
Bekijk de fiche
9,0 km · Kapellen

Renew Glass Aluminium Plastic Steel

Heidestraat-Zuid 159, 2950 Kapellen

Sinds 2003
Bekijk de fiche
9,5 km · Antwerpen

A. Aanbouwplast

2600 Antwerpen

Sinds 1995
Bekijk de fiche
9,5 km · Antwerpen

Havecon Serres

Quellinstraat 49, 2018 Antwerpen

Sinds 2006
Bekijk de fiche
9,5 km · Antwerpen

Glas- en Aluminiumwerken De Leeuw

Fort Iii Straat 4, 2150 Antwerpen

Sinds 2011
Bekijk de fiche
9,8 km · Ranst

Jef Alu Ramen

Korenveld 26, 2520 Ranst

Sinds 2023
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Schoten?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Schoten

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Een glazen kamer erbij in Schoten: de lokale context

Voor je offertes van verandabouwers in Schoten vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit publieke reeksen zoals PVGIS en uit de regels van je gewest. In de herfst start je best met je aanvraag: de vergunning loopt dan tijdens de winter.

Handig om te weten

19,3 °C in juli: buiten leven

Bij 19,3 °C in de warmste maand hoort Schoten bij de warmere gemeenten: glazen schuifwanden die je helemaal openschuift, zijn hier handig.

Goed om te weten

Vergunning voor je veranda in Schoten

In Schoten gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

Onthoud: Plan de vergunning drie tot zes maanden voor de plaatsing.

Handig om te weten

Schoten: wanneer tekent een architect je veranda?

In Schoten is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Blijf onder 40 m² of reken een architect in je budget.

Goed om te weten

Veel hitte in Schoten: zonwering niet vergeten

7 dagen boven 30 °C per jaar in Schoten, tegenover 6 voor de doorsnee gemeente in de provincie Antwerpen: zonwerend glas in het dak of een dakzonwering is hier haast verplicht voor een veranda op het zuiden.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Schoten

Terrasoverkapping in de buurt van Schoten

Terrasoverkapping in Schoten: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan