Verandabouwer in Antwerpen:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. In Antwerpen telt onze lijst 3 verandabouwers.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Antwerpen: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Antwerpen: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Antwerpen vraag je beter meer dan één offerte. In het ondernemingsregister (KBO) vind je 3 verandabouwers in Antwerpen: vraag elk bedrijf of het een terrasoverkapping uitvoert. Qua budget ligt de richtprijs rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Beschrijf je project om offertes te krijgen van vakmensen die in Antwerpen werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode2000 tot 2660
Gevestigde verandabouwers3

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Antwerpen?

Twee lokale aandachtspunten in Antwerpen: Gemiddeld 19,3 °C in juli in Antwerpen: nachtventilatie haalt de warmte uit de veranda. In Antwerpen gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Welke vakmensen werken in Antwerpen?

We tellen 3 verandabouwers in Antwerpen. Vraag elk bedrijf of het zo’n werf aanneemt.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Antwerpen?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Antwerpen

Bekijk de fiche

A. Aanbouwplast

2600 Antwerpen

Sinds 1995
Bekijk de fiche

Havecon Serres

Quellinstraat 49, 2018 Antwerpen

Sinds 2006
Bekijk de fiche

Glas- en Aluminiumwerken De Leeuw

Fort Iii Straat 4, 2150 Antwerpen

Sinds 2011
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Antwerpen?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Antwerpen

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Klimaat en vergunning: je veranda in Antwerpen in cijfers

Voor je offertes van verandabouwers in Antwerpen vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Na de zomer start je best met je aanvraag: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Handig om te weten

19,3 °C in juli: buiten leven

Gemiddeld 19,3 °C in juli in Antwerpen: nachtventilatie haalt de warmte uit de veranda.

Onthoud: Vraag schuifwanden die volledig openschuiven.

Goed om te weten

Omgevingsvergunning en veranda in Antwerpen

In Antwerpen gelden de Vlaamse regels: sinds 1 maart 2026 is de melding voor een woninguitbreiding tot 40 m² afgeschaft, dus een veranda aan je woning vraagt een omgevingsvergunning.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

Architect of niet in Antwerpen: vier voorwaarden

De architectenregel in Antwerpen beslis je met vier vragen: 75 % glas, 40 m², 3 en 4,50 m, en geen ingreep in de draagstructuur. De tool op deze pagina rekent het voor je uit.

Onthoud: Laat het glaspercentage op het plan zetten.

Handig om te weten

EPB voor je veranda in Antwerpen

Wordt je veranda in Antwerpen een verwarmde leefruimte met architect? Dan horen er EPB-eisen bij, en een EPB-verslaggever.

Onthoud: Beslis vooraf of je de veranda verwarmt.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Antwerpen

Terrasoverkapping in de buurt van Antwerpen

Terrasoverkapping in Antwerpen: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan