Verandabouwer in Ukkel:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. Ter plaatse: 1 verandabouwer.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Ukkel: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Ukkel: het belangrijkste

Voor een terrasoverkapping in Ukkel vraag je beter meer dan één offerte. In de KBO-gegevens vind je 1 verandabouwer in Ukkel: vraag elk bedrijf of het een terrasoverkapping uitvoert. Qua budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; de offerte geeft het precieze bedrag. Het formulier op deze pagina stuurt je aanvraag door naar vakmensen uit de regio: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1180
Gevestigde verandabouwers1

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Ukkel?

Twee lokale aandachtspunten in Ukkel: In Ukkel gelden de Brusselse regels: een veranda tegen je woning voegt woonvolume toe en vraagt een stedenbouwkundige vergunning, met een architect voor de aanvraag. Ukkel: 27,1 % huizen. Een veranda over de volle breedte en zo diep als de aanbouw van de buren blijft meestal binnen de GSV.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Ukkel?

In onze lijst vind je 1 verandabouwer in Ukkel. Vraag elk bedrijf of het zo’n werf aanneemt.

Hoe krijg je een offerte voor een terrasoverkapping in Ukkel?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Ukkel

Bekijk de fiche

Tec-Alu

Alsembergsesteenweg 949, 1180 Ukkel

Sinds 1998
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Ukkel?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Ukkel

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Zon, vorst en regels: een veranda in Ukkel in cijfers

Voor je offertes van verandabouwers in Ukkel vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om de juiste vragen te stellen. Ze komen uit publieke reeksen zoals PVGIS en uit de regels van je gewest. Het einde van het jaar geeft meer tijd voor een goed ontwerp: vraag nu je offertes.

Goed om te weten

Ukkel: vergunning en architect voor je veranda

In Ukkel gelden de Brusselse regels: een veranda tegen je woning voegt woonvolume toe en vraagt een stedenbouwkundige vergunning, met een architect voor de aanvraag.

Onthoud: Vergelijk diepte en hoogte met de aanbouwen van je buren.

Goed om te weten

Huizen met tuin in Ukkel: let op het binnenterrein

Ukkel: 27,1 % huizen. Een veranda over de volle breedte en zo diep als de aanbouw van de buren blijft meestal binnen de GSV.

Onthoud: Bebouw zo weinig mogelijk van het binnenterrein.

Handig om te weten

6 % btw voor je veranda in Ukkel

Het btw-tarief is federaal: 6 % bij een woning van tien jaar of ouder, met levering en plaatsing door de aannemer, anders 21 %.

Handig om te weten

Gewone zomers in Ukkel

Ukkel telt ongeveer 5 hittedagen per jaar. Een dakraam dat je op afstand opent, voert de warmte af nog voor je thuis bent.

Op basis van: BISA 2021-2025, JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • BISA (Brussels Instituut voor Statistiek en Analyse): woningbestand (Census 2021, FOD Economie - Statbel) en mediaanprijzen bij verkoop 2025 (Statbel, Patrimoniumdocumentatie) — woningen op 1/1/2021; verkopen 2025 — Vrij te gebruiken mits bronvermelding (BISA)
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Ukkel

Terrasoverkapping in de buurt van Ukkel

Terrasoverkapping in Ukkel: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan