Verandabouwer in Alveringem:
terrasoverkapping

Richtprijs: 1.000 tot 8.000 €. Geen bedrijf ter plaatse, wel in de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Alveringem: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Alveringem: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Alveringem (postcode 8690 en 8691): alles om je project goed voor te bereiden. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Alveringem; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen de klus wel aannemen. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, vóór eventuele premies. Vertel kort wat je wilt laten doen en ontvang voorstellen van vakmensen uit je regio.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode8690 en 8691
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Waar let je op bij een veranda in Alveringem?

In Alveringem spelen vooral deze twee dingen mee: Sinds 1 maart 2026 is er in Alveringem geen veranda meer zonder vergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving. 6 % btw in Alveringem geldt niet voor materiaal dat je zelf koopt: koop je profielen of glas los, dan betaal je 21 %.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel verandabouwers zijn er in Alveringem?

Er is geen vestiging in Alveringem in onze lijst, maar bedrijven uit de buurgemeenten werken vaak ook hier.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Alveringem?

Het formulier bovenaan volstaat, je blijft gewoon op de site: Bobex ontvangt je aanvraag en bezorgt ze aan partnervakmensen in de buurt. Dat is gratis en zonder verplichting, en je krijgt tot 5 offertes, naargelang de beschikbaarheid.

Wat kost terrasoverkapping in Alveringem?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Alveringem

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

De verandabouwers in Alveringem

Geen vestiging in Alveringem in de KBO: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
18,9 km · Ieper

SOETE Aluminium bvba

Langemarkseweg 10 Bus C, 8904 Ieper

Sinds 2006
Bekijk de fiche
18,9 km · Ieper

Serrehuys

Eekhofstraat 22, 8902 Ieper

Sinds 2017
Bekijk de fiche
24,0 km · Staden

Aluminium Vanneste

Sleihagestraat 99 Bus 9, 8840 Staden

Sinds 2024
Bekijk de fiche
29,0 km · Ichtegem

Alu Products

Industriestraat 19, 8480 Ichtegem

Sinds 2004
Bekijk de fiche
30,8 km · Torhout

Tuin- en Verandakomfort

Aartrijkestraat 225, 8820 Torhout

Sinds 1984
Bekijk de fiche
32,2 km · Roeselare

Alu Construction Develtere

Zwaaikomstraat 22, 8800 Roeselare

Sinds 1987
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Zon, vorst en regels: je veranda in Alveringem in cijfers

Voor je offertes van verandabouwers in Alveringem vergelijkt, helpen een paar lokale feiten om het juiste dak te kiezen. Ze komen uit open bronnen (PVGIS voor het klimaat) en uit de regels van je gewest. Na de zomer is het het beste moment om offertes te vragen voor een veranda in de lente: zo ligt de vergunning er in het voorjaar.

Goed om te weten

Alveringem: vergunning nodig voor elke aangebouwde veranda

Sinds 1 maart 2026 is er in Alveringem geen veranda meer zonder vergunning. Lokale voorschriften kunnen strenger zijn: bel eerst de dienst omgeving.

Handig om te weten

Btw op een veranda in Alveringem: 6 of 21 %

6 % btw in Alveringem geldt niet voor materiaal dat je zelf koopt: koop je profielen of glas los, dan betaal je 21 %.

Onthoud: Laat het btw-tarief op de offerte zetten.

Handig om te weten

Geen verandapremie in Alveringem: wat wel en niet kan

Een premie voor je veranda in Alveringem: niet voor de veranda, wel mogelijk voor de ramen in je gevel die erop uitkomen, met glas tot Ug 1,0 en een factuur van minstens 1.000 € excl. btw.

Onthoud: Kijk je inkomenscategorie na op vlaanderen.be.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Alveringem

In Alveringem is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en niet aan de draagstructuur raakt.

Onthoud: Laat het glaspercentage op het plan zetten.

Ook in Alveringem

Terrasoverkapping in de buurt van Alveringem

Terrasoverkapping in Alveringem: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan