Verandabouwer in Machelen:
terrasoverkapping

Reken op ongeveer 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Machelen: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Machelen: het belangrijkste

Terrasoverkapping in Machelen (1830 en 1831): de cijfers en tips op een rij. In onze gegevens is geen enkel bedrijf in Machelen gevestigd; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. 1.000 tot 8.000 €: dat is de indicatieve prijsvork, plaatsing inbegrepen, vóór eventuele premies. Het formulier op deze pagina bezorgt je aanvraag aan vakmensen in jouw buurt: tot 5 offertes, vrijblijvend.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1830 en 1831
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Wat moet je nagaan vóór je een veranda laat bouwen in Machelen?

Twee lokale aandachtspunten in Machelen: Bouw je een veranda in Machelen? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek. Een tuinkamer met dicht dak haalt de 75 % glas zelden: dan tekent in Machelen een architect, ook voor een kleine oppervlakte.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Wie kan in Machelen de werken uitvoeren?

Onze gegevens tonen geen vestiging in Machelen: vakmensen uit de omliggende gemeenten kunnen zich verplaatsen.

Hoe vergelijk je offertes voor een terrasoverkapping in Machelen?

Vul het formulier bovenaan deze pagina in, zonder de site te verlaten: je aanvraag gaat naar Bobex, dat ze doorgeeft aan aangesloten vakmensen uit je regio. De dienst is gratis en vrijblijvend; je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van welke vakmensen beschikbaar zijn.

De verandabouwers in Machelen

Geen vestiging in Machelen in de KBO; hieronder de dichtstbijzijnde, met de afstand erbij.
Bekijk de fiche
4,6 km · Zaventem

Alu 3000

Hermesstraat 6 Bus B, 1930 Zaventem

Sinds 2006
Bekijk de fiche
4,6 km · Zaventem

Archi Construction & Veranda

Excelsiorlaan 71, 1930 Zaventem

Sinds 2026
Bekijk de fiche
5,9 km · Brussel

Mc Aluminium

Leopold I-Straat 115, 1020 Brussel

Sinds 1980
Bekijk de fiche
8,5 km · Zemst

Gebr.thomas BVBA

Elewijtsesteenweg 114, 1980 Zemst

Sinds 1990
Bekijk de fiche
10,3 km · Sint-Jans-Molenbeek

Alu-MihaiR

Scheutboschlaan 32 Bus 5, 1080 Sint-Jans-Molenbeek

Sinds 2025
Bekijk de fiche
10,7 km · Sint-Gillis

Europe - Alu

Albaniëstraat 104, 1060 Sint-Gillis

Sinds 1991
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Machelen?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Machelen

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Vóór je offertes vraagt in Machelen: de nuttige feiten

Niets vervangt een opmeting ter plaatse, maar ze geven je een voorsprong bij het lezen van offertes in Machelen: hieronder het belangrijkste. November en december geeft meer tijd voor een goed ontwerp: vraag nu je offertes.

Goed om te weten

Melden kan niet meer voor een veranda in Machelen

Bouw je een veranda in Machelen? Dien dan een aanvraag in via het Omgevingsloket: de gemeente kiest de vereenvoudigde procedure of een procedure met openbaar onderzoek.

Onthoud: Laat je verandabouwer de plannen voor het Omgevingsloket leveren.

Handig om te weten

75 % glas, 40 m², 3 m: de architectenregel in Machelen

Een tuinkamer met dicht dak haalt de 75 % glas zelden: dan tekent in Machelen een architect, ook voor een kleine oppervlakte.

Handig om te weten

Machelen: de ramen naar de veranda wel, de veranda niet

Premie in Machelen: alleen de ramen naar de veranda kunnen meetellen, met glas tot Ug 1,0 en een factuur van minstens 1.000 € excl. btw.

Onthoud: Vraag of het raam naar de veranda Ug 1,0 haalt.

Handig om te weten

Gewone zomers in Machelen

Machelen telt ongeveer 6 hittedagen per jaar. Automatische dakramen houden de veranda koel terwijl je weg bent.

Onthoud: Vraag een prijs met en zonder zonwerend glas.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Machelen

Terrasoverkapping in de buurt van Machelen

Terrasoverkapping in Machelen: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan