Verandabouwer in Roosdaal:
terrasoverkapping

Prijsindicatie: 1.000 tot 8.000 €. Vakmensen uit de buurgemeenten.

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Gratis aanvraagTot 5 voorstellen

Terrasoverkapping in Roosdaal: tot 5 offertes

Gratis aanvraagVrijblijvendEnkele minuten

Stap 1 / 4
Je woning

Soort pand

Jouw statuut

  1. 1Je beantwoordt een paar vragen
  2. 2Bobex belt je om je aanvraag te overlopen en geeft ze door aan vakmensen uit je regio
  3. 3Jij beslist: je hoeft niets te aanvaarden

Terrasoverkapping in Roosdaal: het belangrijkste

Met het oog op een terrasoverkapping in Roosdaal vergelijk je best meerdere offertes. De openbare gegevens tonen geen vestiging in Roosdaal; bedrijven uit de omliggende gemeenten werken vaak ook hier. Voor je budget draaien de prijzen rond 1.000 tot 8.000 €, plaatsing inbegrepen; het exacte bedrag staat pas in de offerte. Beschrijf je project en ontvang voorstellen van vakmensen die in Roosdaal werken.

WerkenOverkapping
Indicatieve prijsvork1.000 tot 8.000 €
Postcode1760 en 1761
Gevestigde verandabouwers0

Jouw vragen

Wat kost een terrasoverkapping in aluminium?

Een aluminium overkapping: 1.200 tot 2.600 €; met lamellen 3.000 tot 3.500 €. Glazen schuifwanden komen erbij.

Welke lokale punten gelden voor een veranda in Roosdaal?

In Roosdaal spelen vooral deze twee dingen mee: Roosdaal: 1.165 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal. Sinds de hervorming van maart 2026 is er in Roosdaal geen veranda meer zonder vergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op.

6 % btw op een overkapping?

Hangt ze aan een woning van minstens tien jaar en plaatst de aannemer ze, dan is 6 % mogelijk. Voor een vrijstaande overkapping laat je het tarief best bevestigen op de offerte.

Hoeveel vakmensen zijn er in Roosdaal?

In onze gegevens staat geen enkel bedrijf in Roosdaal; vakmensen uit de buurgemeenten kunnen wel helpen.

Hoe vraag je offertes aan voor een terrasoverkapping in Roosdaal?

Alles gebeurt op deze pagina: het formulier stuurt je aanvraag naar Bobex, dat ze daarna doorgeeft aan zijn partners in je regio. Je krijgt tot 5 offertes, afhankelijk van de beschikbaarheid; je betaalt niets en zit nergens aan vast.

De verandabouwers in Roosdaal

Geen vestiging in Roosdaal in onze gegevens: dit zijn de dichtstbijzijnde, met hun afstand.
Bekijk de fiche
6,1 km · Denderleeuw

GDC Veranda's - Ramen en deuren

Langestraat 46, 9473 Denderleeuw

Sinds 2010
Bekijk de fiche
6,1 km · Denderleeuw

Alu Rex

Vissersstraat 7, 9470 Denderleeuw

Sinds 2021
Bekijk de fiche
6,6 km · Ninove

Almepro-Alumco

Okegembaan 113, 9400 Ninove

Sinds 1972
Bekijk de fiche
6,6 km · Ninove

Aluminium - Konstruktie Kosijnski

Ziekhuizenstraat 2, 9406 Ninove

Sinds 1978
Bekijk de fiche
6,6 km · Ninove

Alu - Wets

Neep 46, 9402 Ninove

Sinds 1978
Bekijk de fiche
7,5 km · Affligem

Alu-P.V.C. Antoine

Bleregemstraat 130, 1790 Affligem

Sinds 1994
Lijst opgemaakt op basis van de KBO: vraag elk bedrijf naar zijn specialiteit en de regio waarin het werkt. Offerteaanvragen lopen via Bobex en zijn partners.

Wat kost terrasoverkapping in Roosdaal?

Indicatieve raming (prijzen 2026, met plaatsing, zonder premies): pas de offerte van een vakman legt de prijs vast.

Krap budget1.200 €
Gemiddeld budget1.900 €
Ruim budget2.600 €
Vraag een prijs voor dit project

Prijs van een terrasoverkapping in Roosdaal

DienstIndicatief tarief
Aluminium overkapping1.200 tot 2.600 €
Terrasoverkapping in hout500 tot 2.500 €
Terrasoverkapping in pvc800 tot 2.000 €
Overkapping met lamellen3.000 tot 3.500 €
Algemene vork1.000 tot 8.000 €

Indicatieve bedragen (2026, met plaatsing, vóór premies). Enkel een offerte na een plaatsbezoek geldt als referentie.

Je veranda in Roosdaal: wat de open data vertellen

Open data vervangen geen bezoek van een verandabouwer, maar ze geven je een voorsprong bij het lezen van offertes in Roosdaal: dit zijn de punten die tellen. Met de eerste herfstbuien zie je waar een oude veranda lekt: een goed moment voor een renovatieofferte.

Goed in het oog houden

Glazen dak in Roosdaal: plan de zonwering mee

Roosdaal: 1.165 kWh/m² zon en 6 hittedagen per jaar. Voor een terras is een open structuur met schaduw hier ideaal.

Onthoud: Vraag twee varianten: glas met zonwering en dicht dak met lichtstraat.

Goed om te weten

Veranda in Roosdaal: omgevingsvergunning sinds 1 maart 2026

Sinds de hervorming van maart 2026 is er in Roosdaal geen veranda meer zonder vergunning. De gemeente kan bovendien strengere regels hebben: vraag ze vooraf op.

Onthoud: Plan de vergunning drie tot zes maanden voor de plaatsing.

Handig om te weten

Architect of niet in Roosdaal: vier voorwaarden

In Roosdaal is een architect niet verplicht als je veranda voor minstens 75 % uit glas of ander doorzichtig materiaal bestaat, maximaal 40 m² groot is, een kroonlijst tot 3 m en een nok tot 4,50 m heeft, en de stabiliteit niet wijzigt.

Handig om te weten

6 % btw voor je veranda in Roosdaal

Het btw-tarief is federaal: 6 % bij een woning van tien jaar of ouder, met levering en plaatsing door de aannemer, anders 21 %.

Onthoud: Laat het btw-tarief op de offerte zetten.

Op basis van: JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023. Openbare cijfers, ter indicatie: een vakman bevestigt ze ter plaatse.
  • JRC PVGIS 5.3, uurreeksen 2014-2023 (ERA5 en SARAH3) in het midden van een rastercel van 0,2° — PVGIS 5.3 (ERA5/SARAH3 2014-2023) — Vrij herbruikbaar met bronvermelding (PVGIS © Europese Unie, 2001-2026)

Ook in Roosdaal

Terrasoverkapping in de buurt van Roosdaal

Terrasoverkapping in Roosdaal: vergelijk offertes

Bobex en zijn partners krijgen je aanvraag: gratis en vrijblijvend.

Vraag je offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Vraag een gratis offerte aan